გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის თემა
|
მოთხოვნა - მიწოდება, ფასის წონასწორობა
|
საწავლების საფეხური
|
საშაულო
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
23 მოსწავლე, არ არის სსსმ მოსწავლე
|
დრო
|
45 წუთი
|
წინასწარი ცოდნა
|
ეკონომიკა და საბაზრო ეკონომიკის
პრინციპები
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
არჩ.ეკონ.სახ. XI/XII.1. მოსწავლეს შეუძლია საქართველოში
ეკონომიკური საქმიანობის შესაძლებლობების ანალიზი
არჩ.ეკონ.სახ. XI/XII.2. მოსწავლეს შეუძლია შეაფასოს საერთაშორისო
ურთიერთობების მნიშვნელობა ქვეყნის ეკონომიკის განვითარებისთვის
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
კომპიუტერი, პროექტორი, ინტერნეტი, დაფა, მარკერი
|
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
აქტივობა 1
- კლასის ორგანიზება, შეფასების რუბრიკის გაცნობა; (5 წთ)
აქტივობა 2
– მოთხოვნა- მიწოდების ცნება:
რა
არის მოთხოვნა და რა არის მიწოდება მინი ლექცია; (10 წთ)
.
აქტივობა 3
- მოდელირებულ თამაში ,, თხილის ბაზარი“. ვაკვირდებით
როგორ წარიმართება ყიდვა-გაყიდვის პროცესი. (10 წთ)
აქტივობა 4
- კითხვა-პასუხი, განხილვა (10 წთ)
აქტივობა 5
- პროექტორის
მეშვეობით ვაჩვენებ 1. ნაყინზე მოთხოვნის ცხრილი და მის მიხედვით აგებული დიაგრამა
2. ნაყინზე მიწოდების ცხრილი და მის მიხედვით აგებული დიაგრამა.
( 5 წთ)
აქტივობა 6
- მოსწავლეთა შეფასება ( 5 წთ)
|
qulebi
|
Sefasebis kriteriumebi
|
1-2
|
TiTqmis arasodes
ar asrulebs micemul davalebas. uWirs saxelmZRvaneloebze damoukideblad
muSaoba.
|
3-4
|
aqvs mcdeloba,
Seasrulos micemuli davalebebi. cdilobs, gaigos teqstis Sinaarsi, magram uWirs
damoukideblad muSaoba.
|
5-6
|
damoukideblad
SeuZlia saSinao davalebebis Sesruleba. Tavs arTmevs saxelmZRvaneloze
muSaobas. Sinaarsobrivad esmis Sesrulebuli davaleba..
|
7-8
|
yovelTvis
asrulebs saSinao davalebas, damoukideblad SeuZlia saxelmZRvaneloze muSaoba,
akeTebs teqstisa da vizualuri masalis analizs, SeuZlia Seqmnas TvalsaCinoeba,
damoukideblad SeuZlia informaciis moZieba da analizi rogorc werilobiT, aseve
TxrobiT. aqvs davalebis prezentaciis kargi unari. xarvezebi aqvs
argumentirebul msjelobasa da masalis daskvna- SefasebaSi. uWirs analiuzi da
sinTezi, sakuTari azris dacva.
|
9-10
|
yovelTvis mzad
aqvs davaleba. Tavisuflad SeuZlia nebismier damatebiT literaturasa da masalaze
muSaoba, sakiTxis yovelmxriv srulyofilad damuSaveba. SeuZlia namuSevris maRal
doneze warmodgena. SeuZlia argumentirebuli msjeloba, rogorc werilobiT, aseve
TxrobiT. Rrmad flobs masalas. aqvs sxarti azrovneba. SeuZlia, Seadaros,
gaavlos paralelebi, gaakeTos analizi, daskvna da Sefaseba.
|
მასწავლებლის თვთშეფასების სქემა
მოსწავლეები ჩართულები იყვნენ საგაკვეთილო პროცესში. გაკვეთილზე ყურადღებით მისმენდნენ, საშუალება ჰქონდათ გამოეთქვათ საკუთარი მოსაზრებები.
სწორად გადავანაწილე დრო გაკვეთილის მსვლელობისას.
მოსწავლეები შეფასდნენ, როგორც მოსწავლეების ასევე, ჩემ მიერ.
No comments:
Post a Comment